Україна стане cage free?
- Відкриті клітки
- 28 февр. 2018 г.
- 2 мин. чтения
Чи дійде до України тенденція змін умов утримання курей на птахофермах на більше гуманні?

Вже декілька років поспіль Європою поширюється рух відмови споживачів та рітейлерів від продукції, що виробляється із утриманням тварин в негуманних умовах, наприклад в затісних батарейних клітках. Більше того, вже є країни, які на законодавчому рівні заборонили негуманні системи утримання, наприклад, Німеччина.
Здавалося б, що такий тренд є досить органічним, оскільки з кожним роком права тварин все більше привертають увагу суспільства, а продукція гуманного походження все більше цінується споживачами. Тим не менш, перехід на вільно-вигульні системи утримання в Україні все ще не стоять у виробників в пріоритеті.
Вже до 2025 року виробники, що постачають яйця цим компаніям мають частково або повністю змінити умови утримання пташок на своїх фермах.
А як щодо рітейлу? Можливо це здивує, але в Україні вже є представники міжнародних компаній, які оголосили відмову від використання в своїх ланцюжках постачань яйця, що отримані від курей в клітках. Nestle, McDonald`s, InterContinental - ці великі гравці бізнесу вже зараз оголосили глобальний перехід на cage free до 2025 року. А це означає, що вже до 2025 року виробники, що постачають яйця цим компаніям мають частково або повністю змінити умови утримання пташок на своїх фермах.
Існує ще одна причина, яка так чи інакше призведе до змін в умовах утримання фермерських тварин в Україні, а саме вступ до ЄС та бажання вітчизняних виробників експортувати продукцію в країни ЄС. В останні часи хвиля невдоволення голландських та датських фермерів спрямована саме на українських виробників, що конкурують з місцевими меншою вартістю яєць, але не дотримуються внутрішніх правил утримання курей на птахофермах.
Так, Україна буде cage free. Не сьогодні, не завтра і може, навіть, не через рік. Але тенденції до гуманного тваринництва з кожним роком будуть лише набирати оборотів та стануть справжнім “козирем” для конкурентноспроможного виробництва. А суспільство, згідно з останнім соціологічними дослідженням*, проведеним зоозахисною організацією “Відкриті клітки”** та Київським міжнародним інститутом соціології, вже звертає увагу на те, як була отримана та чи інша продукція*
*за даними дослідження 65% українців вважають, що фермерські тварини повинні утримуватися в умовах, що не зашкоджують їх фізичному та психологічному стану.
** ГО “Відкриті клітки” - частина міжнародного альянсу Open Wing Alliance та представництво Європейської організацї Open Cages, діяльність якої спрямована на зміну умов утримання фермерських тварин.
Comments